2 Nisan 2015 Perşembe

Hamatora The Animation: Anime...


Yukino Kitajima' nın mangasına dayanan, 2014 yılında 12 bölümlük animeye uyarlanan Hamatora The Animation' un ikinci sezonu ise Re: Hamatora adını taşıyor ve yine 12 bölüm.


Süper güçler taşıyan bir kısım insan ile normal insanlar birlikte yaşamakta.  Doğal olarak bu süper güçler  medya ve toplumdan saklanmakta. "Minimum holders" olarak adlandırılan bu kişiler küçük yaşlarda toparlanarak özel bir fakültede yetiştirilmekte, güçlerini kontrol altında tutmayı öğrenmekte. Mezunlar, toplumda ileri derece kademelere kolaylıkla yükselebilmekte.


Hamatora adlı, kendi çapında takılan , küçük detektif grubunu da "minimum holders" lar oluşturuyor. İnsanlardan gelen veya polisin bakamadığı ya da yetişemediği dosyalarla ilgilenip sonuca ulaştırmaya çalışıyorlar.


İlk bir iki bölüm biraz sıkabilir ama gerisi güzel geliyor. Karakterler, aralarındaki ilişkiler biraz daha oturunca  bölümler hızlı akıyor. Zaten 12 bölüm. İlk sezon öyle bir yerde bitiyor ki izleyen kendini kaptırmışsa  hemen ikinci sezona geçmek isteyecektir.


Karakterler ve aralarındaki ilişkiler, 12 bölümde tam olarak yüzüstüne çıkmıyor ama gerekli noktaların altı güzelce çiziliyor sanki. Bir Nice olsun, Art olsun, Murasaki olsun birbirlerine bakış açıları veriliyor sayılır.

Honey ile Three, eğlenceli iki ortak ama en eğlenceli ikili muhtemelen Birthday ve Ratio.

Moral, çok itici ve antipatiksin.


Animenin müzikleri güzel.

Kapanış parçası "Hikari" bana kalırsa en güzeli.  Murasaki' nin seiyuusu Wataru Hatano tarafından seslendiriliyor.

O zaman bir kuple...Aynı parçanın bir de unplugged versiyonu var. 7. bölümde çalan, oraya acı da olsa çok yakışan...

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...