29 Nisan 2015 Çarşamba

Inu x Boku SS: Anime

Nasıldır acaba  diyerek başladığım 2012 yapımı 12 bölümlük animeyi beğendim ben. Aslı Cocoa Fujiwaea' nın mangasına dayanıyor ve bu manga konusunda bir bilgim yok.

Shirakiin ailesinden Ririchiyo Shirakiin yalnız kalabilmek için Ayakashi Rezidansına taşınır. Burası Rririchiyo gibi, ülkenin belli ailelerine mensup, doğaüstü güçler taşıyan kişilerin güvenliklerinin sağlandığı bir yer. Burada yaşayanlara ayrıca bir de koruma veriliyor ki kızımız taşındığı ilk gün, kendisi herhangi bir kontrat imzalamadığı halde, kapısında korumanız benim diyen Miketsukami Soushi' yi buluyor. Böylece Ririchiyo' nun bu yapıda Miketsumi ve diğerleriyle olan yaşamı başlıyor.

Ririchiyo Shiirakiin: geçmişten gelen bazı travmaları nedeniyle her zaman düşündüğünün tersini söyleyen, yüzünde yarattığı bir maske ile dolaşan, yalnız, ukala ve sert görünen ama özünde hassas biri.

Miketsukami Soushi ise Ririchiyo' nun tam tersi gözüken, koruması olacağım diye kendini öldüren, kibar ve nazik görünen biri. Bu ikisinin ilerleyen ilişkileri ve arka planları animeyi etkileyeci kılıyor zaten.

Bu arada Miketsukami' nin seiyuusu Yuuichi Nakamura.

Rezidansın diğer elemanları da bir o kadar çatlak. Yemekten başka bir şey düşünmüyormuş gibi gözüken Karuta, genç kızlara düşkün Nobara, dünyanın en rahat insanı olabilme kapasitesine sahip Sorinozuka ve diğerleri. Animeye sonradan giren şu üçlüyü unutmamak lazım:

Watanuki Banri: Bu çocuğun geeçirdiği travmalar ve hayatı ayrı bir dram.

Natsume Zange: Watanuki' nin ortağı, tavşan kulaklı Natsume. Tavşanlarla hikaye anlatmaya bayılan, eğlenceli karakter. Seiyuusu Mamoru Miyano  bu arada. Bu da ayrı bir tat katıyor duruma.

Shoukiin Kagerou: Dizinin en çatlak, en fırlama belki de en gönül insanı. Ayrıca muhteşem sadist- mazoşist teoremi üzerinden oluşturduğu dünya görüşü nedeniyle bir düşünce insanı olduğunu da gösteriyor. Seeiyusnun Sugita Tomakazu ( gintama/ gintoki) olduğunu belirtmeden geçemem.

Hikaye, gidişat etkileyici değil ama Soushi- Ririchiyo ilişkisi ve ilerleyişini etkileyeci buldum ben. Bunun dışında eğlenceli zaman zaman komik. 12 bölüm zaten.

Açılış parçası ayrı bir güzellik. Mucc/ Nirvana.Kapanış parçalarının dört tanesi karakterlere özel. seiyuular seslendiriyor, çok eğlencelileri.
Ünlü düşünür Kagerou' nun bölüm sonlarından birinde bulunan bir vecizesi ile bitirmek istiyorum. ( eğer yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık şöyle bir şeydi): "Bu anime kendini sonuna kadar izlettiği için sadist. Alttaki küçük yazıları okuyorsanız mazosiştsiniz"

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...