21 Ağustos 2013 Çarşamba

THE ASSASSINS: Tong que tai (銅雀台)2012 yapımı bu Çin filminin yönetmeni Zhao Linshan.

Filmde Cao Cao karakterinde Chow Yun Fat' i izliyoruz. Cao Cao'yu bilenler bilir. Derin bir konu,üç krallık döneminin en önemli ve adı geçen karakterlerinden bir tanesi.

Chow Yun Fat' in yanında Crystal Liu Yifei ve Japon kontenjanından kadroya dahil olmuş olan Tamaki Hiroshi ( hmmm Nodame Cantabile' in Chiaki Shinichi' si diyeyim ^^), Alec Su ve diğerleri yer alıyor.

Cao Cao' nun kariyerinin son dönemlerini yaşadığı zamanda, sağlığını ve varlığını isteyenler kadar ölümünü isteyenler de boldur.

Bir grup çocuk zamanında bir yere tıkılmış ve 10 yıl boyunca bir kişiyi öldürmek amacıyla eğitilmişlerdir.
10 yılın sonunda planlar işlemeye başlar.Doğruyu söylemek gerekirse filmin başlarında sıkıldım ama film bittikten sonra filmi fena bulmadım hatta belli anlamlarda etkileyici bulduğumu söyleyebilirim. Bunda en önemli etken filmde kurgulanmış Cao Cao karakterizasyonu ve Chow Yun Fat' tir sanırım. Ling Ju ve Mu Shun'un hikayesi ayrı konu.

epik bir fil ya da muhteşem savaş sahneleri içermeyen film (ama toplu sahneler kötü bu bir gerçek), genel anlam da kurguda sorunları olsa da ortalama üstü bir yapım olduğu söylenebilir.

Herkesin hayali, barış ve huzur içinde yaşayabileceği bir dünya değil mi?

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...