12 Ağustos 2015 Çarşamba

Yaz ve Müzik : 1
Efendim, yaşadığımız şu sıcak yaz günleri pek çoğumuzu bunaltırken ben de dedim ki yaz ile ilgili şarkıları şöyle bir toplayayım. Yalnız bu öyle yazın dinlenilecek parçalar ya da yazın hitleri gibi bir topluluk değil.  Oldukça  birebir bir şekilde içinde ya da başlığında yaz kelimesi geçen şarkıları bir güzel toparladım. Aslında çeşitli kombinasyonlar da oluşturdum yaz rüzgarı, yaz aşkım ( böyle bir şarkı vardı değil mi? ) gibi ama genelden başlayayım dedim.

Öncelikle  ortamı Joe Hisaishi' ye bırakıyorum. Bana kalırsa her fani hayatında en az bir kez  Joe Hisaishi' yi dinlemeli.

(Joe Hisaishi- Summer)

Eski bir parça olmasına rağmen Kore' den f(x) - "Hot Summer"' ı seçiyorum.

Çin tarafını temsilen Tayvan dolaylarından Jay Chou - "I want Summer" ile geliyor. "I want summer" mış, bak bak!  Hani yaz ayı ve sıcaktan hoşlanmayan bir insan olarak hiç hoş bakmadım konuya ama parça benim gibileri hafiften gaza getirmek için yapılmışa benziyor. Deniz, kumsal falan biraz çekilebilir, uzun sürmemek kaydıyla.

Jay Chou' nun bu parçası Aralık 2014 tarihli albümü  "Aiyo, Not Bad"' de yer alıyor bu arada.

Havuz, deniz, parti falan biraz içiniz açılsın...


Bu bölümü kapatırken, blog kapsamı dışındaki konuk parça olarak  "Summer In The City" i sunuyorum sizlere... Bu parça, sıcak günleri şehirde geçirmek zorunda kalanlara, yıllık izinlerini kullanamayan çalışanlara, sıcakta şehir içinde bunalanlara gelsin...

Parça taaa 60' lardan, The Lovin' Spoonful' un. Yüz binlerce kez coverlanan bu parçanın en çok Styx yorumunu seviyorum şahsen. Ama öncelikle hediyeyi gönderme niyetimi güzelce açıklayan klibi ve çifte nostalji yapmak adına Joe Cocker versiyonuna dalıyorum.
Bu da Styx hali...

2 yorum:

Paul Muad-Dib dedi ki...

Yazının devamı gelecek olduğunu düşünüyor ve bu yüzden pek mutlu oluyorum şuan :'')

Tawannanna dedi ki...

sevindim:) bir kaç bölüm daha gelir diye planlıyorum, bir aksilik olmazsa ^^

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...