6 Eylül 2014 Cumartesi

Fractale: Bir anime...
11 bölümlük bu 2011 yapımı anime izleyeni ileri bir dünyaya taşıyor. Bu gelecek yüzyılda insanoğlu "Fractale" adı verilen radyo dalgaları ve sinyallerle desteklenen bir dünyada, terminallere bağlanarak görsel gerçeklik içerisinde yaşamaya alışmıştır. Terminale bağlan, dünyanın istediğin yerinde bir avatar olarak yaşa. Hayat kolay ama bir o kadar da boş görünüyor.
Bununla birlikte bu sistemi kontrol eden tapınak, büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır zira Fractale  anahtar olmadan kendini upgrade edememektedir ve dayanma gücü kalmamıştır.
Bu dünyada birde görsel gerçeklik ya da fractale' e bağlı kalmadan, doğada normal ve sıradan bir hayat sürmek isteyen insan grupları var ki bunlar "Lost Millenium" olarak adlandırılıyor.
Her şey bir adada yaşayan Clain' in günün birinde tapınaktan kaçan Phryne ile karşılaşmasıyla başlıyor. Phryne, gece ayrılırken Clain' e Nessa' yı bırakıyor.


Daha sonra Clain ve Nessa, Lost Millenium' un fraksiyonlarından birinin lideri olan Sunda ve Enri ile karşılaşıyorlar ve Fractale, tapınak ve Nessa ile Phryne' nin gerçeklerine ulaşıyorlar.
Animenin sorunu, Fractale ile ilgili çok fazla bilginin ortaya çıkmaması aslında, biraz havada kalıyor.

Nessa, Nessa... Sanırım bu animede en sevdiğim karakterdir kendisi Sunda ile birlikte. Eğlenceli, enerjik, sürekli gülen. Seslendirmesini de pek beğendim.
11 bölüm boyunca karakterler biraz değişiyor. Aslında sadece 11 bölüm olması insana biraz havada kalmışlık, her şey çok çabuk olup bitiyormuş hissi veriyor vermesine ama diğer yandan daha uzun olsaymış da çekilmezmiş gibi geliyor.


İzlemekte fayda var bence...

2 yorum:

Kiriya Shuu dedi ki...

Çok güzel bir animeye benziyor ya. Böyle animelere bayılırım ben *-* Tanıtım için çok çok teşekkürler listeme ekledim, en kısa zamanda izlerim herhalde :3

Tawannanna dedi ki...

ben teşekkür ederim :) sıkıntıları olsa da genel anlamda keyifli bir anime. yorumları beklerim :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...