24 Şubat 2014 Pazartesi

PRICELESS: Bir J-Drama2012 de yayınlanmış bu 10 bölümlük dizide Takuya Kimura, Kiichi Nakai, Karina, Naohito Fujiki gibi isimler yer alıyor. Hani zaten Takuya Kimura var fazla söze gerek var mı bilmiyorum. Şahsen oyuncu olarak çok beğendiğim bir isim olduğu için yer aldığı dizilere gözümü kırpmadan atlama potansiyeline sahibim.

Miracle Thermos adlı şirkette yıllardır çalışan Fumio Kindaichi' nin hayatı şirketin genel müdürünün ölümünün ardından aniden değişir. İşten atılır, evini kaybeder, cep telefonunu düşürür. Bir anda hiç bir şeye sahip olmayan bir fakir olarak ortada dımdızlak kalır.

İyimser, girişken ve etrafındaki insanlar tarafından sevilen bir insan olmasına rağmen zor günler kendisini bekler ya da biz öyle sanırız. Aynı iş yerinde çalışan bir iki kişinin de kendisine katılmasıyla hayatını yeni baştan yaratır bir nevi.

Öncelikle çok eğlenceli ve kesinlikle izlenmeye değer bir dizi olduğunu söylemeliyim.
Karamsar gözüken konusuna rağmen gayet aydınlık ve keyifli. İnsanı oradan oraya sürükleyecek potansiyeli var :) Affetmek, geçmişe takılı kalmamak, hayatı geleceği dönük yaşamak ve andan keyif almayı kim istemez ki.Takuya Kimura ve Kindaichi karakteri hakkında yorum yapmayacağım, bence gerek yok.

Kiichi Nakai, Moai olarak çok başarılı bir iş çıkarmış kanımca. Adamın çok hakkını yiyorlar ama tam bir ara bulucu. Her ekibe bir tane lazım kendisinden.

Nikaido, iyi hoş ara ara sinir bozucu olabiliyor ama yine de kafa bir karakter sayılır.

İki velet ve ev sahibesi zaten dizinin olmazsa olmazlarından.

Dizide Zaizen karakteri bambaşka, anlatılmaz izlenir. Oyuncuyu gerçekten takdir ettim :))

Pek çok güzel&hoş sahne, günlük hayatta kaçırdığımız duyguları nazikçe ortaya atan bölümler var. Ama bir tanesi var ki bana kalırsa bir efsanedir. Bin beş yüz çalışanın sadece bir gün içinde örgütlenerek aynı anda istifayı basıp gittikleri sahne beni benden aldı. Tüm şirket sahiplerini alıp izleteceksin bunu ibretlik olarak :) Sanki anlamazlar ama neyse...

Çok keyifli dizi...

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...