17 Kasım 2012 Cumartesi

Yondemasu yo Azazel san...

Çok eğlendiğim ve bir hamlada bitirdiğim animelerdendir bu da. Finishi erken görmemin sebeplerinden bir tanesi de bölüm sürelerinin kısa olmasıdır:)

Akutabe adlı dedektifin bürosunda part-time çalışan Sakumo yavaşça Akutabe nin saklı yüzünü öğrenir. Esasında karizmatik Akutabe abi, demonları çağırıp gerektiği zaman kullanabilmektedir ve seriye adını veren sapık azazel de bunlardan bir tanesidir daha sonra kontratı Sakumo ile yapar. Sapık falan ama sevimli de..

Ekibe daha sonra Beelzebub katılı haha. Koca Beelzebub dan bahsediyoruz ama seriye uygun şekilde  bu da penguen görünümündedir. Beelzebub u penguen yapan bu seri daha kimleri ne hale sokmuyor ki!!Daha sonra ortama favorim Salamender katılır. Seslendirmesi nedeniyle favorimdir ama aslında oldukça da eğlenceli bir tiptir kendisi.Espriler birbirini kovalar, Undine seriye katılır. Kanımca en sevimsizi kendisi olmaktadır ama yine de eğlencelidir.

En eğlenceli kısmı demonları bu şekilde sunarken melekleri başka tiplere sokmasıdır ki bu da beni yaran unsurlardan bir tanesi.

Neyse bu anime için anlatılmaz yaşanır diyorum, oldukça keyifli...

2 yorum:

Conception Team dedi ki...

selam , ben bu animeye resmen delirdim.aynı ayarda başka anime var mı ? absurd komik ve hızlı olması yeterlidir. çooooooook teşekkürler....

Tawannanna dedi ki...

merhaba, konu olarak pek benzer olmasa da diğer kriterler açısından ilk aklıma gelenler;

1 - detroit metal city

(detaylı bilgiler için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz);

http://tawannanna.blogspot.com.tr/2010/05/dmc-detroit-metal-city.html

http://myanimelist.net/anime/3702/Detroit_Metal_City

2 - hetalia axis powers

http://myanimelist.net/anime/5060/Hetalia_Axis_Powers

bu arada ben izlemedim, siz izlediniz mi bilemiyorum ama yondemasu yo azazel san' ın ikinci sezonu da varmış.

umarım bunlar hoşunuza gider :)


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...