2 Şubat 2009 Pazartesi

NARUTO: Filler Ormanı ~ Bir dosta Tavsiyeler

Efendim uzuuuun zaman önce, Naruto izlerkene o sıralar animeyi geriden izleyen ank-su-namun' a ileride gireceği filler bataklığında yardımcı olması açısından bazı notlar göndermişim. Bir nevi fillerların özeti. Tabiki ben tüm o gerzek fillerları izlemişim.

"bu filler satırlarını düşmekteki amacım tarihe bir not bırakmak filler ı olurda izleyecek olursan buradan seçersin zira ben fillerları hatırlamak istemeyeceğim muhtemelen umarım 200 den sonra kakashi gaidenler vardır..."

ehehe kendimden özlü sözler... ama gerçekten bir zamanlar böyle yazmışım. Ayrıca şu anda bir tarafımla kendime gülüyorum. Bir süper zeka olarak bir umutla bu salak fillerların içerisinde kakashi gaidenlerin yer alabileceğini düşünmüşüm. ahahahaha. Saftirik cahil!

"Bitti... kendimde ki şu anime izleme disiplini şahsen başka konularda işliyor olsaydı bambaşka bir insan olurdum.gaidenler konusunda babayı aldım gerçi... yok .. yarın bari oturup okuyayayım."

İşte bu satırlar, artık pes etmiş ama büyük bir disiplinle tüm o bölümleri izlemiş bir insan olmanın verdiği ezik gururla yazılmış. Neyse sonra Kakashi Gaidenleri mangada okuduk.....

İşte okuyanlar, bugün kendimden beklemediğim bir şekilde pek bir hümanist olduğum ve çok zamanım olduğu için zamanında ank-su-namun' a gönderdiğim bu reviewlerı buldum ve olaki birileri yenice naruto' ya sarmıştır ama önlerinde ki berbat filler ormanına dehşetle bakmaktadır :P , ya da atlayacaktır ama neler var ki bunlarda diye merak etmektedir, işte onlar için geliyor.....

(aşağıdaki mesajlar genel hitabet ve arada yapılan geyiklerin çıkarılması dışında değiştirilmemiştir. niye bunu yazıyorsam ? )

***162-166 izlenebilir .162/163/164 ü konuyu anlamak için izleyin. 165 te kakashi giriyor olaya, paku show yapıyor tabi gamakichi brothers şovu da var.

***166 çift bölüm; sayko kakashi izlenebilir. yalnız sonundaki tavrı şahsen hiç hoşuma gitmedi :P

***169-170 anko ve geçmişi ile ilgili. ilgi çekebilir vakti olan izlesin; yardımcıları shino-ino ve naruto.

*** 168 iğrenç bir bölüm sakın izlemeyin tek eğlencesi narutonun ramen hamurundan kakashi yapıp sakuraya göstermesi.

***175 izlenebilir, kage bunshin ile tek kale maç yapan naruto ve ayrıcada bölüm içerisinde iruka görülebilir. 176 ya sarkacak. kiba-hinata-naruto team up. birde bölüm sonundaki parçaya dikkat.

***177 kadar gereksiz bölümler vardı ama bu bölüme kurye ninja görmek, jiraiya nın ne kadar pervert olduğunu anlamak ve tekne motoru olarak kullanılan rasengan görmek için göz atılabilir..

***178 ile başlayan fillerlar gereksiz . uzaydan düşen meteor ve chakra üzerindeki etkileri iredelenmiş, muhtemelen 183 de bitecek. ancaaaak işte bu yazının esas olayı buradan sonra başlıyor. 180. bölümün başında kadının söylediği bir ezgi yada parça diyelim var. 182. bölümün 17. dakikasından itibaren iki kıtasını birden aynı hatundan dinleyebilirsin(iz) . (buralarda o parçayı bulmalıyız, bulmalısın diye yalvarmışız. Hala bir gelişme yok, bilen duyan varsa haberdar etsin....)

***184 en azından izlenebilir durumda. akamaru saykoya bağlıyor -arada narutonun kıçını ısırıyor - birde ben kibayı seviyorum- izlenebilir.

***185 gereksiz bir bölüm ama izlenebilir saninlerin küçüklük hali ve jirayanın zeka olarak naruto ile eşdeğerde olduğu görülebilir . birde onbu sewimli bişey

***186 da shino gülüyor manyakça sırf onun için göz atılabilir.

***187-191 chouji-hinata- naruto prenses falan kurtarıyorlar yine çok vakti olan izlesin.

***192 ben hayatımda bu kadar gereksiz bölüm görmedim elvis kılıklı feudal lord görmek isteyen izlesin, başroller ino ve naruto

***193 de biri gai ın kılığına giriyor . gai sensei ve rock lee için izlenebilir.

***194 hayaletli şato başroller naruto hinata kiba... eh işte!!

***195-196 gai hoca ile rock lee arasındaki duygusal bağ falan ikisi için izlenebilir. birde kötü elemanlar güzel kanımca gözler falan :PP

***197 de yine konoha ya saldırıyorlar gizem falan oluyor fena değil . 201 deyim hala aynı konu bu arada shikamaru çok zeki !!

***202-208 arası kurenai ve bizim rookiler üzerine tavsiye ederim gai sensei ile rock lee nin varoluşu bile yeter. bölüm zaten sayko japon kız anlatımı içeriyor. gerçekten uzun saçlı küçük japon kızlarından korkulur. bu japonların bilinçaltında böyle bir korku var bunu hissediyorum ben... velhasıl genjutsu- kurenai ın takımı naruto falan bölümde yer almakta.207 de bitiyor konu.

***208 benim bile sabrımı zorladı izlemeyin. kiba-naruto bir de sevimsiz bir adam çok gereksiz yuh diyorum!

***209-210 ve 211 shinobi çetesi üzerine kurulu. rock lee -sakura ve naruto iş başında izlenebilir birde tokiro mu neydi bir eleman var. odun kafalı ama cool karakter. izlenebilir.

***212-214 arası yine bir şekilde soundlardan nasibini almış bir oğlan çocuğu ile ilgili .tavsiye ederim şahsen izlenebilir. birde duygu seli ....

***214 ile 220 special bölüm gibi. tüm rookiler + sand üçlüsü bulunmakta. hani bir nevi adamlar demişki 50 bölümdür ağzınıza ...... bu da kıyağımız olsun . gerçi bölümde yer alanların bir kısmı mangada da var galiba. gaara cığım başrollerde zaten aman da aman büyümüşte sensei olmuş... şeker verin gaaraya canım benim. gaara her zamanki gibi cool. temari ile shikamaru arasındaki diyaloglara özellikle dikkat çekerim. gaara duygu insanı olmuş görmeyeli bu kankuro ile konuşması falan var. efendim kimler kimleer yok ki?! kakashi, iruka, jiraiya hepsi arzı endam ediyorlar. gerçi bir yerde sapık kakashi portföyü çizmişler gıcık olmadım değil. sevdim... izlenebilir...


Not: Bir de 158 ile 161 i izle demişim, vardır bir numarası..
Bu hizmetimize burada son verir, herkese hayatta başarılar diler, saygılar sunarım....


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...