17 Temmuz 2017 Pazartesi

Strong Woman Do Bong Soon (Kore Dizisi): Güç Do Bong Soon' da...
Ben ki böyle  romantik komedilerden ya da genelinde bu tarz dizilerden uzak dururum ancak sanırım gülmeye ihtiyacım olduğuna karar verip bu diziye başladım ve ilk bölümde dizinin şirinliğine kapılıp devam ettim. Büyük bir beklentim yoktu başlarken, bakalım nasılmış, nereye kadar devam ederim diye başlamıştım, işin sırrı bu olsa gerek. Eğer Strong Woman Do Bong Soon' u izleyecekseniz büyük beklentilerle başlamayın. Bırakın kendinizi, öylesine vakit geçirmek için başlayın o zaman dizi işini yapıp izlerken keyifli bir süreç yaşatıyor.2017 - Kore dizilerinden olan Strong Woman Do Bong Soon' da Park Bo-Young, Park Hyun Sik , Ji Soo, Kim Won  Hae, Lim Won Hee  gibi isimler yer alıyor.


Dizide bir adet Do Bong Soon var. Ailenin geçmişinden itibaren ailenin kadınları inanılmaz bir fiziksel güce sahip ancak bunu kötü ve kontrolsüz şekilde kullanmamaları lazım zira o zaman bu gücü kaybediyorlar. Bu kızımız da hayatı boyunca bu güçle tam barışamamış, okumaktan zevk almayan, kendi video oyununu yapmak isteyen, zaman zaman mız mız, zaman zaman garip tavırlar içerisine girebilen biri. Çocukluk arkadaşı ve polis olan  In Kook-Doo' ya yanık ancak In Kook Doo' nun konuya yaklaşımı mesafeli. Bu esnada Do Bong Soon' un hayatına An Min-Hyuk giriyor ve O'nu koruması olarak işe alıyor.  Park Bo-Young sevimli, zaman zaman karakteri insanı deli etse de işi götürmüş. Bir de rujunun rengini pek beğendim.

Ayrıca bir de dizide seri bir suçlu var, kadınları kaçırıyor.


Hani her türden biraz var içinde dizinin, dizi de kendini pek sallamıyor. Dümdüz ilerliyor, gelişmeleri saklamıyor yani aslında beklediğiniz olaylar oluyor ve sonuçlanıyor. Eğlenceli mi? Evet. Bu nedenle ve biraz da oyuncuların hatırına izliyoruz.


(Bununla eller havaya moduna giriyoruz, hep birlikte...)


Öncelikle ben de CEO olmak ve An Min Hyuk gibi bir iş stili oluşturmak istiyorum. Bir el atıp beni CEO yapsak olmaz mı acaba? Bu arada Park Hyung Sik dizinin ana dinomosu olmuş, kendisini tebrik etmek lazım. Doğal, enerjik ve sevimli. Kendini biraz daha geliştirebilirse ileride çok daha iyi bir oyuncu olacak. Ayrıca bu çocuğun yüzü çok güzel bence ^^


In-Kook Doo, dizinin odunu ve kaybedeni ödülünü kazanıyor. Ha, iyi ki  odun çıktı da iş üçgenlere beşgenlere pek sarmadı. Buradan beni ve benim gibileri bu ağır ve ızdıraplı yükten kurtaran senaristlere de selamlarımı gönderirim, sağ olsunlar.


Karakoldaki çocukların mimikleri de en az bu ikisi kadar sevimliydi. Bu arada en çok eğlendiğim noktalardan bir diğeri ise TED konferanslarına yapılan gönderme idi.

Kim Won Hae her ne kadar birbirinden kılçık iki karakteri canlandırmış olsa da oldukça başarılı olmuş. Diziye renk gelmiş.


Bu dizide de arkaya mavi sakal hikayesini kitlemişler. Olmuş aslında sadece polis biraz daha uyanık olsa daha iyi olacakmış ama olsun.


Neyse, izledim ve pişman değilim. Böyle eğlenceli, pek ciddi olmayan, iç baymayan dizi arıyorsanız deneyin bence.


Kapanış olsun;6 yorum:

Pekara dedi ki...

Bu diziye ilişkin söyleyecek çok şey var ama en çok işyerindeki Do Bong Soon'na çektiren-daha doğrusu Do Bong Soon'un çektirdiği - takım liderine bayıldım. Çok güldüm sahnelerinde...

Bu arada itiraf ediyorum o ost'de bende eller havaya moduna giriyordum. :)

Tawannanna dedi ki...

Değil mi, müzik tam haydi kaldırın elleri gidiyoruz havasında, dizide de tam yerine getiriyorlar :)

O takım liderine ben de bayıldım fakat ara sıra ağzındaki sakızı alıp suratına yapıştırmak istedim ^^

KİTAP EYLEMİ dedi ki...

oyy ne zamandır tam bir kore dizisi izleyemedim :(

Tawannanna dedi ki...

:(( umarım en kısa zamanda gerçekleşir ^^

Pekara dedi ki...

O sakız olayı gerçekten bazen insanı sinirlendirebiliyordu. O konuda hak veriyorum sana... :)

Tawannanna dedi ki...

:)))

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...