13 Temmuz 2013 Cumartesi

The Sorcerer and The White Snake: It's Love2011 yapımı Ching Siu-Tung filmi. Kadroda bir adet Jet Li, Eva Huang, Charlene Choi, We Zhang ve Raymond Lam görmek mümkün.

Hani hem etkileyici, hem hafif hem göze güzel gelen hem masalımsı bir film izleyeyim diyorsanız size göre. Hoş vakit geçirebilecek bir film.

Eski bir Çin masalından uyarlanan filmde  Fahai (Jet Li) öğrencisi ile birlikte şeytanları avlayan, katı bir disipline sahip, nötr dengeye çok sıkı bağlanmış bir Budist rahiptir.

White Snake (Eva Huang) ve karedeşi Green Snake (Charlene Choi) dünya alemini izlerken, şifa bilimine gönül sarmış Xu Xian (Raymond Lam) nehre düşer. White Snake onu kurtarır. Daha sonra Fener bayramında Xu Xian' i görmek için tekrar ölümlüler boyutuna inerler çünkü Xu Xian ve White Snake birbirlerine aşık olmuşlardır ancak ne yazık ki yolları rahip Fahai ile karşılaşacaktır.

Üzerinde çok yazı yazılacak çok çıkarımlar yapılacak bir film değil esasında. İzlerken güzel vakit geçirilecek, izleyen daha da hoş gelsin diye uğraşılmış bir masalımsı.

Raymond Lam çok tatlı ya bu arada :)

Bu da filmin sonunda yer alan kapanış parçası;

Eva Huang& Raymond Lam - Promise(Öyle Jet Li var diye bu filmi izlemek için atlamayın, söyleyeyim)

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...